TUMA E KAMENICĖS     
Qendėr Arkeologjike dhe Muzeale    
ENGLISH   FAQJA KRYESORE STAFI SEMINARE NGJARJE PROGRAME SHKOLLORE  

MIQTĖ E MUZEUT

 

Anëtarët vendas dhe të huaj mund ti bashkohen Miqve të Muzeut, njerëz të cilët janë të interesuar në arkeologji dhe trashëgimi kulturore, duke e bërë të njohur tumën e Kamenicës si një qendër unikale arkeologjike dhe muzeale jo vetëm në Shqipëri, por në të gjithë Ballkanin.

Anëtarësimi juaj mbështet të gjitha aktivitetet e shumta të qendrës, siç është programi mësimor, seminaret dhe ekspozitat.
Anëtarët janë një pjesë vitale e qendrës dhe komentet e sugjerimet e tyre do të lejojnë përmirësimin dhe forcimin e shkëmbimeve kulturore midis qendrës dhe publikut.
Kontributet tuaja ju japin mundësinë që të keni hyrje të lirë dhe do të regjistrohen në buletinin vjetor, së bashku me raportin financiar.
Anëtarët janë të lirë dhe të mirëpritur të shprehin preferencat e tyre për aktivitetin që ata duan të mbështesin.

Pra, bashkohuni me Miqtë dhe ndihmoni të bëni të njohur në botë qendrën arkeologjike dhe muzeun e Kamenicës!

Ju lutem, dërgoni formularin e plotësuar në adresën info@kamenicatumulus.org

 
Formulari Formulari
 
 
 
Miq tė muzeut
Buletini vjetor
Kontakte


Kalendari i aktiviteteve

8 Mars 2008: "Roli i Gruas gjatė shekujve dhe Gratė Korēare qė kanė lėnė gjurmė nė Histori".
8-10 Mars 2008: Ekspozim i skeletit origjinal tė nėnės dhe fėmijės qė erdhi nė dritė pas 2500 vjetėsh.
19 Prill 2008: Tryezė e rrumbullakėt “Arkeologja sperimentale: pėrshtypje dhe propozime”.
17 Maj 2008: Tuma e Kamenicės nė sytė e njė piktori.
28 Qershor 2008: Celebrimi i njė vjetorit tė hapjes tė Qendrės Arkeologjike dhe Muzeut tė Kamenicės.