TUMA E KAMENICĖS     
Qendėr Arkeologjike dhe Muzeale    
ENGLISH   FAQJA KRYESORE STAFI SEMINARE NGJARJE PROGRAME SHKOLLORE  

TUMA E KAMENICĖS – QENDĖR ARKEOLOGJIKE DHE MUZEALE

Ky projekt u mbeshtet fillimisht financiarisht nga Instituti Packard per Shkencat Humane.
 
Tuma e Kamenicës është një nga monumentet më përfaqësues të prehistorisë shqiptare dhe më gjerë. Ai është monumenti më i madh në llojin e vet zbuluar dhe studiuar deri tani në vendin tone dhe mbart mbi vete një histori të gjatë rreth shtatë shekujsh.më shumë >>
ORARI

E Martė – E Dielė Verė (Maj-Shtator) 9:00-19:00
  Dimėr (Tetor-Prill) 8:00-16:00
E Hėnė pushim  

 Miq tė muzeut
Buletini vjetor
Kontakte


Kalendari i aktiviteteve

8 Mars 2008: "Roli i Gruas gjatė shekujve dhe Gratė Korēare qė kanė lėnė gjurmė nė Histori".
8-10 Mars 2008: Ekspozim i skeletit origjinal tė nėnės dhe fėmijės qė erdhi nė dritė pas 2500 vjetėsh.
19 Prill 2008: Tryezė e rrumbullakėt “Arkeologja sperimentale: pėrshtypje dhe propozime”.
17 Maj 2008: Tuma e Kamenicės nė sytė e njė piktori.
28 Qershor 2008: Celebrimi i njė vjetorit tė hapjes tė Qendrės Arkeologjike dhe Muzeut tė Kamenicės.